Державна іпотечна програма “єОселя” відновила роботу після місячної перерви. Такий простій був пов’язаний з російською кібератакою, повідомила пресслужба “Укрфінжитла”.
Подробиці ситуації
Програма почала приймати заявки ще після запуску держреєстрів, проте деякий час велася у тестовому режимі. Наразі сервіси знову працюють в “Дії”. В проміжок, коли спеціалісти відтворювали реєстри, “єОселя” не приймала заявки, адже при подачі через “Дію” інформація про кандидата підтягується з багатьох баз. Також не можна було укладати угоди, адже під час купівлі-продажу нерухомості також було потрібно вносити дані.
Зараз фінансування програми відбувається у звичному режимі – надаються транші банкам-партнерам для видачі нових кредитів.
Про відновлення прийому заявок підтвердили і в пресслужбі “Ощадбанку”. В ньому також повністю відновили іпотечне кредитування.
Раніше ми писали, що в Києві зріс попит на оренду в новобудовах.
