Інвестор і бізнесмен Максим Кріппа, який з лютого 2025 року є інвестором в девелоперську групу DIM, оголосив про початок внутрішнього службового розслідування стосовно Дарії Беді, котра обіймала посаду директорки з маркетингу у компанії. Причиною такого кроку стало те, що, як з’ясували журналісти 2 липня, Бедя сплатила 44 мільйони гривень застави за віцепрем’єр-міністра Олексія Чернишова, якого підозрюють у корупційних злочинах.
У коментарі для «Радіо Свобода» пресслужба Кріппи повідомила, що сам інвестор дізнався про цей факт лише після запиту журналістів і до того не мав жодної інформації про наміри співробітниці. Після цього він звернувся до партнерів DIM із пропозицією офіційно перевірити обставини приватних дій Беді, оскільки ситуація викликала значний резонанс.
«Ми дізналися про випадок із заставою лише завдяки журналістському запиту. У зв’язку з цим Максим Кріппа ініціював проведення службового розслідування для з’ясування всіх деталей особистої діяльності зазначеної співробітниці», – уточнили у пресслужбі бізнесмена.
Там також зауважили, що бізнесмен Максим Кріппа безпосередньо не бере участі в щоденному управлінні групою DIM і не володіє повною інформацією про дії окремих менеджерів, особливо якщо вони виходять за межі їхніх посадових обов’язків.
Своєю чергою, Олександр Насіковський, засновник та керуючий партнер DIM, повідомив, що йому особисто не було відомо про рішення Беді перерахувати таку значну суму. За його словами, жодних погоджень із ним не проводилося, і він узагалі не знайомий із Чернишовим ані особисто, ані через бізнесові зв’язки.
Також Насіковський розповів, що Дарія Бедя нещодавно заявила про своє рішення залишити компанію з власної ініціативи. Її останній робочий день припав на 4 липня.
У DIM офіційно повідомили журналістам, що компанія не має жодного стосунку до внесення 44 мільйонів гривень застави за Чернишова. Зазначається, що це було особисте рішення Беді, яка на момент переказу коштів займалася організацією маркетингових процесів і просування бренду DIM. Компанія запевнила, що не знала про наміри Беді, і наразі у зв’язку з інцидентом триває внутрішнє розслідування. Співпрацю з нею вже припинено.
Деталі про внесення застави
2 липня 2025 року журналісти програми «Схеми» оприлюднили розслідування, в якому йдеться про внесення понад 120 мільйонів гривень застави за віцепрем’єра Чернишова. Цю суму сплатили три різні особи в кілька етапів. Найбільшу частину – 60 мільйонів гривень – внесла дніпровська компанія «Форавто тор», створена у квітні 2025 року, яка займається оптовою торгівлею автозапчастинами. Керує нею Едуард Мартиненко, який одночасно очолює ще одну дніпровську компанію «Кастомбуд», що спеціалізується на будівництві. Він запевняє, що вперше почув про внесення застави від імені його підприємства саме від журналістів.
Ще 44 мільйони гривень внесла Дарія Бедя, тодішня директорка з маркетингу DIM. Решту суми — трохи понад 10 мільйонів гривень — сплатила Світлана Чернишова, дружина віцепрем’єра, яка, згідно з його декларацією, мала достатньо заощаджень для такої операції.

Суть підозр проти Чернишова
Олексія Чернишова, який обіймає посади віцепрем’єр-міністра та міністра національної єдності, підозрюють у зловживанні службовим становищем та отриманні неправомірної вигоди в особливо великих масштабах. Справу пов’язують із можливим незаконним виділенням земельної ділянки у Києві під забудову житлового комплексу за вартістю, значно нижчою за ринкову. За версією слідства, землю та розташовані на ній будівлі було оцінено майже в п’ять разів дешевше, що могло спричинити державі збитки понад 1 мільярд гривень. Правоохоронці вважають, що натомість міністр міг отримати вигідні знижки на житло для себе чи для визначених ним осіб.
Станом на момент публікації публічних коментарів від самого Чернишова чи його захисту щодо суті висунутих підозр у відкритих джерелах не знайдено.
