Екс-президент США Дональд Трамп виступив з ініціативою заснування Інвестиційного фонду реконструкції України, завданням якого стане залучення ресурсів, експертизи та американського бізнесу для відбудови української економіки та інфраструктури.
Про це повідомив міністр фінансів США Скотт Бессент під час свого онлайн-виступу на Конференції з відновлення України, яка відбувалася в Римі, інформує 24 Канал.
За словами Бессента, новостворений Фонд має стати потужним інструментом для консолідації американських компаній та інвесторів, які бажають долучитися до процесу післявоєнного відновлення України. Він підкреслив, що проєкт було започатковано саме з ініціативи Трампа.
«Ми переконані, що завдяки виваженій макроекономічній політиці та суттєвим іноземним інвестиціям Україна має всі шанси на майбутнє, значно потужніше за її минуле. Інвестиційний фонд реконструкції відкриває двері до цього перспективного майбутнього», — наголосив очільник Мінфіну США.
Бессент також пояснив, що реалізація цієї ініціативи дозволить Сполученим Штатам інвестувати спільно з українським урядом у ключові проєкти, пов’язані з відновленням країни.
Він зазначив, що Фонд планує залучати американських фахівців та використовувати високі стандарти бізнесу, аби покращити інвестиційний клімат України. При цьому, за його словами, особлива увага приділятиметься тому, щоб жодні фінансові вигоди не отримували особи чи структури, які прямо чи опосередковано підтримують військову машину Росії.
«Фонд реконструкції символізує початок стабільного миру. Я глибоко вірю, що економічне партнерство між нашими державами допоможе обом країнам стати сильнішими і процвітаючими», — резюмував Бессент.
