Україна та США попередньо погодили угоду про рідкісноземельні копалини / Фото: відкриті джерела

Україна та США узгодили умови угоди про рідкісноземельні метали

Україна та США попередньо узгодили умови угоди, що стосується видобутку корисних копалин, зокрема рідкісноземельних металів. Однак з документа було виключено згадку про спільний американсько-український фонд в розмірі 500 мільярдів доларів.

Про це стало відомо з двох джерел, які мають інформацію про хід перемовин, повідомляє Суспільне. Згідно з оновленою версією угоди, фонд, створений для підтримки ініціативи, отримуватиме 50% від доходів від природних ресурсів, які будуть спрямовані на реінвестування в економіку України. При цьому питання щодо гарантій безпеки не є частиною цієї угоди і, ймовірно, буде обговорюватися окремо. Таке обговорення може відбутися під час майбутніх зустрічей між президентами України та США.

Раніше міністр фінансів США Скотт Бессент поділився деякими деталями про угоду, що стосується рідкісноземельних металів, яку Вашингтон запропонував Україні.

Деталі угоди про рідкісноземельні метали між США та Україною

12 лютого Володимир Зеленський повідомив, що міністр фінансів США, Скотт Бессент, привіз в Україну проект угоди, яка передбачала доступ США до українських природних ресурсів на суму 500 мільярдів доларів в обмін на допомогу з боку Вашингтона. Тоді президент України зазначив, що українська сторона готова якнайшвидше ознайомитися з умовами документа та розглянути всі деталі.

14 лютого стало відомо, що українська сторона завершила доопрацювання меморандуму про партнерство та передала його американським партнерам для подальших обговорень.

15 лютого на Мюнхенській конференції з безпеки Зеленський заявив, що не підписав угоду про рідкісноземельні метали з США, оскільки вона не забезпечувала належного захисту українських інтересів.

22 лютого видання NV, посилаючись на п’ятьох посадовців, які брали участь у розробці угоди, повідомило, що нова редакція документу стала значно жорсткішою. Вона передбачає 100% власність на видобуток рідкісноземельних металів для американської сторони. Водночас американці вважають цю угоду виключно комерційною, а питання гарантій безпеки виноситься за межі цього договору.

24 лютого віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила, що на завершальній стадії знаходяться переговори між українською та американською сторонами щодо угоди про видобуток корисних копалин. За її словами, обидві сторони вели переговори конструктивно, і більшість важливих деталей вже було погоджено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Білий дім заявив, що Путін змушений буде піти на поступки / Фото: відкриті джерела Попередній запис Білий дім: Путін змушений буде піти на поступки для укладання мирної угоди з Україною
Уряд ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня / Фото: відкриті джерела Наступний запис Уряд ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня