Польща планує завершити будівництво стіни на кордоні з Білоруссю до літа наступного року, щоб стримати потік нелегальних мігрантів. Цю інформацію озвучив заступник міністра внутрішніх справ і адміністрації Польщі Мацей Дущик в інтерв’ю Financial Times. Він зазначив, що після завершення будівництва додаткових інфраструктурних елементів, рівень безпеки на кордоні досягне майже 100%.
“Ми плануємо закрити цей міграційний маршрут до літа наступного року”, — підкреслив Дущик, додаючи, що польська влада буде готова до будь-якої ескалації з боку Лукашенка і спроб саботажу посиленої охорони кордону.
Щодо поточної ситуації на польсько-білоруському кордоні, у серпні 2021 року польські прикордонники затримали 62 нелегальних мігрантів, серед яких були громадяни Іраку, Ірану та Камеруну. Одним із затриманих був українець, який намагався допомогти кільком іноземцям потрапити до Польщі.
Ідея будівництва прикордонної стіни з’явилася ще в серпні 2021 року, коли міністр оборони Польщі Маріуш Блащак анонсував плани щодо встановлення огорожі висотою 2,5 метра на кордоні з Білоруссю. У січні 2022 року розпочалося фактичне будівництво стіни, довжина якої повинна була скласти 186 км. Висота нової загорожі досягала 5,5 м.
У жовтні 2022 року Польща завершила будівництво стіни завдовжки 187 км. Вона складається з металевих панелей висотою 4,5 м, із колючим дротом на верхній частині. Водночас у травні 2023 року польські прикордонники повідомили, що до завершення робіт залишилося лише 150 м. Технічні роботи по встановленню електронного бар’єра затримуються через несприятливі погодні умови, але вже 206 км огорожі функціонують.
Таким чином, Польща продовжує посилювати захист своїх кордонів, маючи на меті запобігти незаконній міграції та підвищити рівень безпеки в країні.
