Словаччина відновила постачання нафти трубопроводом Дружба / Фото: відкриті джерела

Словаччина підтвердила відновлення транспортування нафти “Дружбою”

Міністерка економіки та віцепрем’єрка Словаччини Дениса Сакова оголосила, що транзит російської нафти трубопроводом “Дружба” до країни знову відбувається у звичному режимі. Відповідна заява була оприлюднена 20 серпня на сайті Міністерства СловаччиниСеребої з транзитом нафти.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто тоді навіть заявив, що Будапешт може припинити експорт електроенергії в Україну, хоча постачання здійснюється виключно на комерційних засадах.

Позиція ЄС та реакція Угорщини

У Європейській комісії підкреслили: атака України на російську інфраструктуру не вплинула на стабільність постачання до країн ЄС. Тому офіційні претензії угорського уряду на адресу Києва, на думку Брюсселя, є безпідставними.

Попри напружені заяви, вже ввечері 19 серпня Сійярто підтвердив, що транспортування російської нафти трубопроводом “Дружба” до Угорщини також відновлено.

Таким чином, після кількох днів перерви і Словаччина, і Угорщина знову отримують сировину без збоїв, хоча ситуація залишається крихкою через ризики повторних атак або технічних аварій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наслідки атаки на Дніпропетровщину / Фото: Дніпропетровська ОДА Попередній запис РФ знову атакувала Україну дронами: є постраждалі та руйнування у трьох областях
США та НАТО готують варіанти гарантій безпеки для України / Фото: відкриті джерела Наступний запис США та союзники з НАТО розробляють варіанти гарантій безпеки для України