Міністерка економіки та віцепрем’єрка Словаччини Дениса Сакова оголосила, що транзит російської нафти трубопроводом “Дружба” до країни знову відбувається у звичному режимі. Відповідна заява була оприлюднена 20 серпня на сайті Міністерства СловаччиниСеребої з транзитом нафти.
Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто тоді навіть заявив, що Будапешт може припинити експорт електроенергії в Україну, хоча постачання здійснюється виключно на комерційних засадах.
Позиція ЄС та реакція Угорщини
У Європейській комісії підкреслили: атака України на російську інфраструктуру не вплинула на стабільність постачання до країн ЄС. Тому офіційні претензії угорського уряду на адресу Києва, на думку Брюсселя, є безпідставними.
Попри напружені заяви, вже ввечері 19 серпня Сійярто підтвердив, що транспортування російської нафти трубопроводом “Дружба” до Угорщини також відновлено.
Таким чином, після кількох днів перерви і Словаччина, і Угорщина знову отримують сировину без збоїв, хоча ситуація залишається крихкою через ризики повторних атак або технічних аварій.
