Столична прокуратура повідомила про підозру лікарю-кардіологу одного з приватних медичних центрів та його посереднику. Їх підозрюють в організації схеми ухилення від мобілізації, що ґрунтувалася на підробці медичних діагнозів у співпраці з працівниками державних лікарень. Про це йдеться у заяві пресслужби прокуратури Києва.
Як працювала схема
За версією слідства, військовозобов’язаних клієнтів направляли до «потрібних» лікарів у державні медустанови. Там їх формально оформлювали на стаціонарне лікування, після чого навчали, які саме скарги озвучувати та як поводитися під час обстежень. У результаті пацієнт отримував «необхідний» діагноз – зокрема, «бронхіальна астма з ускладненнями для серця».

Вартість таких «послуг» становила близько 11 тисяч доларів США. Кожен етап – консультації, діагностика, лікування – мав свою окрему ціну. Під процесуальним контролем правоохоронців один із чоловіків сплатив 5,5 тисячі доларів за початковий етап «лікування».
Завдяки підробленим випискам та висновкам військовозобов’язаний отримав можливість бути виключеним із військового обліку.
Кримінальне провадження
Усім фігурантам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27 та ч. 4 ст. 354 Кримінального кодексу України — «пособництво в одержанні неправомірної вигоди працівником установи, який не є службовою особою, вчинене за попередньою змовою групою осіб».
Наразі підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, однак суд визначив альтернативу — внесення застави.
Подальші дії слідства
Правоохоронці продовжують встановлювати інших лікарів і працівників медичних закладів, які могли брати участь у підробленні медичної документації та видачі фіктивних діагнозів. Розслідування триває.
